Program Tenis 10 – jak prowadzą go wiodące kluby – PT Olimpia

Program Tenis 10 – jak prowadzą go wiodące kluby – PT Olimpia

Park Tenisowy Olimpia Poznań jest najlepszym klubem tenisowym dla dzieci w całej Wielkopolsce.

Obiekt na Golęcinie znany jest przede wszystkim jako arena Challengera ATP Poznań Open. Jednak całoroczna działalność klubu skupia się głównie na aktywnościach skierowanych do najmłodszych. To ich sukcesy i radość z gry w tenisa są chlubą tego młodego poznańskiego klubu.

Program Tenis 10 jest prowadzony od początku istnienia Parku Tenisowego Olimpia (PTO), który był organizatorem inauguracyjnego turnieju na terenie Wielkopolski, realizowanego w tym systemie rozgrywek. Ośrodek zlokalizowany przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu jest zdecydowanym liderem w zakresie organizacji imprez tenisowych dla najmłodszych adeptów tenisa w swoim regionie.

W latach 2011-2014 był gospodarzem całosezonowego cyklu turniejów dla zawodników w kategoriach Tenis 10 rozgrywanych pod nazwą “Tosmak Cup”. W 2015 roku z uwagi na olbrzymie zainteresowanie imprezą turniej został rozbudowany i jako “Playme Cup” odbywa się w dwa weekendy każdego miesiąca. Mali tenisiści rywalizują cyklicznie przez cały rok, aby powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym m.in. kontrakt z firmą Babolat!

Wizytówką klubu jest również turniej “Algida Cup” rozgrywany jako impreza towarzysząca poznańskiemu challengerowi. Na uczestników wszystkich czterech kategorii Tenis 10 oraz  grupy “Skrzatów” (zawodnicy do 12 lat) czeka wiele atrakcji, takich jak spotkania z zawodnikami Poznań Open, sesje autografowe, upominki od sponsora, a także możliwość rozegrania meczów finałowych na tych samych kortach, na których odbywa się zawodowa rywalizacja w Challengerze ATP.

Co ciekawe w 2015 roku zwycięzca pierwszej dziecięcej imprezy “Algida Cup” – Michał Dembek dzięki “dzikiej karcie” zagrał w turnieju głównym Poznań Open, dając przykład swoim następcom, że marzenia o profesjonalnej tenisowej karierze zawodniczej mogą się spełnić.

W Parku Tenisowym Olimpia program Tenis 10 jest z powodzeniem wdrażany w proces szkoleniowy. W szkółkach tenisowych trenuje ponad 300 dzieci i młodzieży, wśród których została wyselekcjonowana grupa najzdolniejszych zawodników objętych specjalnym programem treningowym. Uwzględnia on doskonalenie umiejętności w obszarze technicznym, taktycznym, motorycznym i mentalnym. Opiekę nad sekcją “Junior PRO” pełnią doświadczeni w pracy z małymi tenisistami trenerzy, na czele z Jarosławem Wołąsewiczem jako trenerem koordynatorem klubu PTO.

Solidna praca kadry trenerskiej PTO owocuje licznymi sukcesami ich podopiecznych. Młodzi tenisiści z powodzeniem startują w ogólnopolskich rozgrywkach w ramach Talentiady, a w 2014 roku drużyna PTO zakończyła rywalizację na II miejscu w fazie finałowej!

Reprezentanci poznańskiego klubu zajmują również czołowe miejsca podczas turniejów kategorii Tenis 10 organizowanych na terenie Wielkopolski. Dzięki temu od kilku lat w rankingu Polskiego Związku Tenisowego na “Klub Roku Tenis 10”, Park Tenisowy Olimpia jest zdecydowanym liderem wśród wielkopolskich ośrodków, plasując się jednocześnie w grupie pięciu najlepszych klubów tenisowych w Polsce!

Dodatkowym atutem Parku Tenisowego Olimpia jest jego lokalizacja oraz infrastruktura. Klub jest położony na terenie malowniczego Lasku Golęcińskiego, a jednocześnie w bliskiej odległości do centrum miasta. Mali zawodnicy mają do swojej dyspozycji specjalne korty do mini tenisa oraz kolorowe piłki dostosowane wielkością i szybkością do wieku dziecka. Mnogość pomocy trenerskich uatrakcyjnia małym tenisistom czas spędzony na korcie, dzięki czemu uczestniczą w treningach z wielkim zaangażowaniem i ogromną radością.

Serdecznie zapraszamy wszystkich małych zawodników do odwiedzenia Parku Tenisowego Olimpia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.parktenisowy.pl

Publikowany materiał otrzymaliśmy od Managera Klubu Park Tenisowy Olimpia – dziękujemy.


 

<<< Powrót